Drogi Darczyńco, Droga Darczyńczyni…

Dobro to wynik dzielenia! Weekend Cudów dowiódł tego z pełną mocą! Dziękujemy, że razem z nami zmieniasz historie Rodzin — dzieląc się czasem, uważnością i materialną pomocą.

Szlachetna Paczka to pomoc, która wynika z chęci dzielenia się z drugim człowiekiem. Ta chęć jest w nas zakorzeniona tak głęboko, że nawet mając niewiele, potrafimy dostrzec kogoś, kto ma mniej i mu pomóc. Dzięki Tobie i Twoim bliskim, osoby w trudnej sytuacji wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. To pomoc, która przegania z ich codzienności bieżące troski, daje siłę do zmian.

Teraz czas na prezent dla Ciebie.

Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny (Pan Antoni) i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Rodziny.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Gdy Pan Antoni otworzył nam drzwi staliśmy w 6 osób na schodach. Gdy pierwsza partia została wniesiona chcieliśmy iść po kolejne, Pan Antoni zapytał “a to nie wszystko?” Odpowiedziałam mu, że mamy dla niego 33 paczki przygotowane przez ok. 500 osób. W tym momencie “stracił” na chwilę głos i widać było, że łzy naszły mu do oczu. Gdy wróciliśmy z kolejną partią paczek, stał już w przedpokoju z nożem, żeby zacząć je otwierać. Pomogliśmy otworzyć większość paczek, ponieważ samemu zajęłoby to dużo czasu ze względu na problemy z ręką. Gdy zobaczył nową kołdrę i poduszkę bardzo się ucieszył, a gdy wyciągnęliśmy gruby koc to stwierdził, że będzie mu bardzo ciepło. Gdy otworzyliśmy karton z kurtkami (był w szoku, że są 4 szt.) od razu wszystkie przymierzył i pasowały. Cieplutkie i jak to powiedział Pan Antoni “idealne na tą mroźną pogodę”. Teraz będzie mógł zrobić sobie herbatę, a nawet 6, usiąść pod grubym kocem i spędzić wieczór na czytaniu ulubionej książki. Przy każdej rozpakowanej paczce mówił “ojeju”. Na koniec zaprosił nas na inny dzień, abyśmy sprawdziły, czy poukładał te wszystkie rzeczy typowo po męsku, czy jednak tak jak tłumaczyła mu żona.

Słowo od Rodziny

Pan Antoni jest bardzo wdzięczny za okazaną pomoc. Nie spodziewał się aż takiej ilości paczek i za każdą dziękuje z całego serca. Za trud, zaangażowanie, chęci i pomoc jego osobie.

Chciałby przekazać najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności oraz radości na nadchodzące święta każdej osobie, która dołożyła cegiełkę do tej pięknej paczki. Najbardziej wdzięczny jest za żywność i chemię, które odciążą jego budżet, co pozwoli mu odłożyć trochę pieniędzy na opał i rehabilitację.

Słowo od Wolontariusza

Bardzo dziękuję za współpracę. Dziękuję również za emocje jakie towarzyszyły mi podczas pomocy otwierania tych paczek i znajdowaniu kolejnych “skarbów”. Za tą moc dalszego pomagania. Widać było, że paczka była przemyślana, co pokazuje Państwa zaangażowanie i trud w jej skompletowaniu.

Ze swojej strony na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia składam życzenia pomyślności i zdrowia. Dużo radości spędzonych w gronie najbliższych i niech ten czas będzie dla Państwa czasem refleksji nad dokonanym dobrem. Nowy Rok niech przyniesie spełnienie marzeń.

To wszystko wydarzyło się dzięki Tobie i Twojemu zaangażowaniu w Szlachetną Paczkę. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie, będzie tylko mniej.

Dziękujemy, że jesteś z nami!
Zespół Szlachetnej Paczki

PS. W przypadku pytań lub wątpliwości możesz także skontaktować się z nami e-mailowo, wysyłając wiadomość na adres: darczynca@wiosna.org.pl
Jeśli masz pytania związane z przekazaniem paczki Rodzinie – skontaktuj się z Wolontariuszem opiekującym się Rodziną.