W rozgrywkach o Mistrzostwo Polski Juniorek Młodszych wywalczyły fantastyczne 5. miejsce w Polsce! Dziewczyny pokazały nie tylko świetne umiejętności sportowe, ale także charakter, determinację i prawdziwego ducha walki. Walczyły do końca, zostawiając na boisku serce i ogromną energię! Jesteśmy z Was ogromnie dumni! Gratulacje dla całej drużyny i trenerów! Biernacka Lena, Chudek Alicja, Daubigney Sophie, Ekwueme Victoria, Jaworska Laura, Kraczla Jagoda, Lorens Maja, Paliga Andżelika, Piekarz Nikola, Puton Hanna, Skóra Emilia,Tadla Klementyna, Wodelska Nadia.
W ubiegłą sobotę zawodnicy „Sokoła”, uczniowie naszej szkoły, podopieczni trenerów Elżbiety i Mariusza Knull, zaimponowali formą na początku letniego sezonu lekkoatletycznego w tradycyjnym VIII mityngu otwarcia sezonu w Lubawce: – w trójskoku, doskonałym wynikiem 12,17, zwyciężyła Arina Stawska, – rekord życiowy w trójskoku ustanowiła również Julia Siepak 11,37, – 3 miejsce w biegu na 100 metrów wywalczyła bardzo ciekawym rezultatem 13,17 również debiutująca w kategorii młodzika Zosia Salaniec, – inne wyniki naszych uczniów to 454 Heleny Solarz w skoku w dal i 466 Tymka Kujawy w tej samej konkurencji oraz 20,18 Wanessy Kowalczyk w biegu na 150 metrów. Na uwagę zasługuje również wygrana w skoku w dal Julii Siepak (556) w Wojewódzkim Finale Ligi Lekkoatletycznej, który odbył się w ubiegły wtorek w Zgorzelcu.
Z okazji ”Dnia Edukacji Prawnej” klasy drugie liceum uczestniczyły w spotkaniu online, podczas którego przedstawiciele różnych zawodów prawniczych, opowiedzieli o specyfice swoich profesji oraz występujących różnic pomiędzy nimi. Lekcja miała lekką formę rozmowy prawników i osoby prowadzącej, w ramach której prawnicy odpowiadali na zadane pytania. Uczniowie mogli poznać czym zajmuje się: adwokat, radca prawny, sędzia, komornik, notariusz, kurator sądowy, prokurator czy rzecznik patentowy.
12 marca 2026 r. na hali RCS odbyła się Lubińska Gala Sportu, na której wyróżnieni zostali uczniowie naszej szkoły: Jakub Ligocki, Julia Siepak i Ewa Umnicka. Z dumą prezentujemy poniżej ich sylwetki:)
Jakub Ligocki: Trenuję piłkę nożną od 8 lat, zostałem włączony do kadry 1 zespołu Zagłębia Lubin od tego roku. Poza sportem interesuje się motoryzacją.
Ewa Umnicka: Gram w Zagłębiu Lubin Femgol i piłka nożna towarzyszy mi już od siedmiu lat. To właśnie ten sport najbardziej mnie pasjonuje. Bardzo zależy mi na ciągłym doskonaleniu swoich umiejętności i rozwijaniu się jako zawodnik. Mam nadzieję, że moja przyszłość będzie związana z piłką nożną, ponieważ to ona wypełnia większość mojego dnia i odgrywa w moim życiu najważniejszą rolę.
W ubiegły weekend doskonale spisały się w Rzeszowie w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów, lekkoatletki lubińskiego „Sokoła”, uczennice naszej szkoły, podopieczne trenera Mariusza Knulla: – Julia Siepak wywalczyła skokiem na odległość 576 brązowy medal w konkurencji skoku w dal, – Arina Stawska poprawiła rekord życiowy w trójskoku o 30 cm i z nowym świetnym wynikiem 12,37 uplasowała się na 4 miejscu w trójskoku, ulegając dopiero drugą odległością w konkursie innej zawodniczce, która osiągnęła ten sam rezultat.
W sobotę 24-ego stycznia we Wrocławiu rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Juniorów U-18 i U-20, w których doskonale spisały się lubińskie skoczkinie i sprinterki: W kategorii U-18 Wanessa Kowalczyk zajęła 7 lokatę w biegu na 300 metrów (44,96). W kategorii U-20 Julia Siepak zwyciężyła w skoku w dal bijąc halowy rekord życiowy cennym wynikiem 576 (2 pozycja w krajowych zestawieniach!), a Arina Stawska stanęła 2 razy na drugim stopniu podium, a szczególnej satysfakcji dostarczył wynik osiągnięty w trójskoku 11,99 (3 pozycja ogólnopolskich zestawień, 1 cm do normy 1 klasy sportowej!), w skoku w dal Arina osiągnęła rezultat 551.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gali Wolontariatu, podczas której podsumowano całoroczne działania na rzecz lokalnej społeczności. Była to wyjątkowa okazja do zaprezentowania zaangażowania młodzieży oraz podziękowania wszystkim wolontariuszom za ich bezinteresowną pomoc i dobre serce.
W minionym tygodniu w klasach Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Zagłębia Lubin oraz Liceum Ogólnokształcącego SMS Zagłębie Lubin odbyły się wyjątkowe wigilie klasowe. Był to czas pełen radości, wzajemnej życzliwości i świątecznej atmosfery, na którą wszyscy z niecierpliwością czekali.
Podczas spotkań uczniowie mieli okazję skosztować najróżniejszych potraw wigilijnych, przygotowanych z ogromnym zaangażowaniem i sercem. Nie zabrakło również wręczania drobnych prezentów, które wywoływały uśmiechy i wiele pozytywnych emocji. Wspólne kolędowanie dodatkowo podkreśliło wyjątkowy charakter tych chwil i sprawiło, że w klasach zapanował naprawdę cudowny, świąteczny nastrój.
Wigilie klasowe były doskonałą okazją do integracji, rozmów i zatrzymania się na moment w codziennym szkolnym pośpiechu. Pokazały, jak ważna jest wspólnota, wzajemny szacunek i radość ze spędzania czasu razem. Z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom niepedagogicznym SMS Zagłębie Lubin. Niech Święta Bożego Narodzenia będą czasem spokoju, radości i rodzinnego ciepła, a nadchodzący Nowy Rok przyniesie zdrowie, spełnienie marzeń oraz wiele sukcesów – zarówno w życiu osobistym, jak i sportowym i edukacyjnym.