Digital Youth Forum 2022

3 czerwca 2022r. uczniowie klasy 2AL, 2BL i 3CL wzięli udział w kolejnej ogólnopolskiej edycji Digital Youth Forum 2022, czyli Cyfrowego Forum Młodych, które odbyło się w sali konferencyjnej Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wydarzenie było transmitowane online, dzięki czemu uczniowie naszej szkoły mieli możliwość udziału w forum.

Digital Youth Forum poświęcone jest edukacji w zakresie bezpiecznego, kreatywnego i pozytywnego korzystania z internetu i nowych technologii. Impreza skierowana jest do uczniów klas 7-8 SP i klas 1-3 LO. Forum było podzielone na bloki tematyczne. W programie tegorocznego forum znalazły się m.in. wystąpienia na temat: “Jak odróżnić fake od newsa?, “Dbanie o planetę zaczyna się od swojego podwórka,W poszukiwaniu szkół otwartych na różnorodność, Jeżeli każdy ma kamerę, to czy każdy jest operatorem?,Możliwości cyfrowego światai wiele innych. Na koniec swój koncert dała Carla Fernandes.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia ciekawych wystąpień z tego wydarzenia, które dostępne są pod tym adresem: https://www.youtube.com/watch?v=iYwyjTiNONM&t=1s