Kampania z okazji Dnia Ziemi

22.04.2022r. obchodzony był Dzień Ziemi. Jest to najważniejsze ekologiczne święto na świecie. Obchodzi się je w 193 krajach.
Również w naszej szkole obchodziliśmy to święto. W miniony piątek rozpoczęła się szkolna kampania, która ma przybliżyć uczniom aspekty recyklingu. Współcześnie Ziemi zagraża wiele zjawisk, takich jak: globalne ocieplenie, emisja gazów cieplarnianych, zanieczyszczenie powietrza, wycinanie lasów, zanieczyszczenie wód (głównie plastikiem). W Dniu Ziemi pomyślmy, co możemy zrobić dla niej, nie tylko w dniu jej święta.

Jedną z form ochrony przyrody, którą każdy może praktykować na co dzień, jest właśnie recykling odpadów, który pomaga dawać drugie (i kolejne) życie rzeczom, które już nie są nam potrzebne. Recykling jest niezwykle ważny, ponieważ pomaga chronić zasoby naturalne Ziemi. Od 2020 roku jest on obowiązkowy. Recykling 1 tony papieru to oszczędność aż 26 tysięcy litrów wody i aż 17 drzew! 1 tona szkła z recyklingu pozwala zaoszczędzić 800 kg piasku. Recykling opłaca się wszystkim – pozwala zaoszczędzić zasoby Ziemi, redukuje ilość odpadów, jest korzystny dla gospodarki.  A poza tym, segregując śmieci obniżasz swoje opłaty za wywóz śmieci. Jest to ważne w obliczu nowych poziomów recyklingu, które obowiązują wszystkie kraje UE.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą kampanią zorganizowaną z okazji Dnia Ziemi, którą wraz z panią Małgorzatą Grallą pomagali przygotować uczniowie naszej szkoły. W bieżącym tygodniu na lekcjach geografii uczniowie wszystkich klas będą zgłębiać tajniki recyklingu. Kampanię można zobaczyć na korytarzach całej szkoły. Dajmy Ziemi drugie życie!