Inauguracja sezonu halowego lubińskich lekkoatletów!

Udanie wypadła inauguracja halowego sezonu startowego w wykonaniu lubińskich lekkoatletów. W silnie obsadzonym, jedynym który odbył się w kraju w ten weekend, ogólnopolskim mityngu w Toruniu wystartowała czołówka naszych reprezentantów:

– Emilia Wawrowska ustanowiła, w obu konkurencjach wynikami – 60 m – 7,82 i 200 m – 25,41, rekordy życiowe,

– Nikola Tarnowskiej, powracającej do startów po blisko półtorarocznej absencji spowodowanej kontuzją, zabrakło tylko dwóch setnych sekundy do rekordu życiowego w biegu na 60 metrów – 7,74,

– startujące o raz pierwszy w życiu w zawodach – Martyna Mingielewicz 8,57 na 60 metrów oraz Julia Jachimkowska 51,09 na 300 metrów.

W najbliższą niedzielę zawodnicy „Sokoła” wystartują w Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska zorganizowanych w lekkoatletycznej hali w Łodzi.

Pierwsze zawody naszych reprezentantów poprzedziły zgrupowania szkoleniowe, w których uczestniczyli nasi zawodnicy. Najpierw w dniach 29-31 grudzień trenowaliśmy na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Spale, a następnie w dniach 10-16 styczeń przebywaliśmy, w liczbie blisko 40 osób, w ośrodku „Królowa Karkonoszy” w Szklarskiej Porębie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *