Mamy ZŁOTO !!!

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Lubinie może poszczycić się sukcesami w sporcie i w nauce!

W XXVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Lubelskie 2020 zapadły końcowe rozstrzygnięcia w piłce ręcznej.

Wśród chłopców w Zamościu triumfowała reprezentacja z dolnośląskiego, w skład której weszli nasi uczniowie, reprezentujący klub SMS Zagłębie Lubin w Kadrze Dolnego Śląska.

Najlepsi z najlepszych: Milan Fiłon, Filip Grzyb, Hubert Mikłasz i Maciej Markowski.

W przygotowaniach do olimpiady uczestniczyli także: Mateusz Majczak i Radosław Fabiszewski.

Do najlepszej siódemki turnieju na pozycji środkowego rozgrywającego został wybrany HUBERT BARCIK

Gratulujemy !!!

– Do tego turnieju przygotowania trwały dwa i pół roku, był to czas mozolnej, cierpliwej i wytężonej pracy. W grupie pierwsze dwa mecze były dość łatwe. Trzeci po karnych z drużyną z Wielkopolski w ćwierćfinale dosyć męczący, wyczerpani jednak byliśmy po meczu z drużyną z łódzkiego. W półfinale graliśmy z drużyną z Mazowsza, odskoczyliśmy dużą przewagą bramek, końcówka meczu bezstresowa. W finale spotkaliśmy się  z Małopolską, która odjechała nam przewagą czterech bramek, było dość gorąco, ale jeszcze przed przerwą dogoniliśmy ich i w dalszej części powiększyliśmy swoją przewagę – mówi Milan Fiłon – środkowy rozgrywający z nr 17

Tak się zdobywa złoto!

    Szkoła Mistrzostwa Sportowego o profilu piłki ręcznej to placówka, dzięki której nasi piłkarze łączą trening sportowy z solidnym wykształceniem. Istniejąca od 2017 roku szkoła może pochwalić się wykwalifikowaną i doświadczoną kadrą pedagogiczną, bardzo dobrą organizacją i świetnym kontaktem z rodzicami uczniów.

Nauczyciele, trenerzy zdają sobie sprawę z zamiłowania sportowego swoich podopiecznych, jednocześnie stawiają przed nimi wysokie wymagania, aby umożliwić swoim absolwentom szansę dalszego rozwoju osobistego. Dzięki temu szkoła może poszczycić się uczniami, którzy osiągali wysokie rezultaty na tegorocznej maturze. Dzisiaj mamy już pierwszych studentów, którzy realizują swoje marzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *