Lekkoatleci na podium Mistrzostw Makroregionu Młodzików.

W ubiegłą sobotę 10-tego września w Zgorzelcu odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Młodzików w Lekkiej Atletyce. Doskonale, w imprezie tej, spisali się zawodnicy lubińskiego „Sokoła”, uczniowie naszej szkoły.

Na najwyższym stopniu podium w skoku w dal, bijąc wynikiem 534 rekord życiowy, została sklasyfikowana Arina Stawska, która równie zdobyła srebrny medal z kolejnym rekordem życiowym   w konkurencji wieloskoku – 10,97, klasyfikującym ją na trzecim miejscu krajowych zestawień młodzików. Jacek Czajkowski poprawiają rekord życiowy na 300 m – 36,50 zdobył srebrny medal w biegu na 300 metrów, a także zajął IV miejsce w biegu na 100 metrów (11,64).

Tym samym Arina Stawska w skoku w dal i wieloskoku oraz Jacek Czajkowski w biegach na 100 i 300 metrów, z wynikami klasyfikującymi ich we wszystkich konkurencjach w czołowej szóstce krajowych zestawień, uzyskali klasyfikację do startu w Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbędą się w dniach 24-25 września w Lublinie.