Akcja charytatywna w szkole – zbiórka ubrań używanych

W tym roku odbędzie się już 29. akcja Sprzątania Świata! Kolejny raz do akcji dołączą uczniowie naszej szkoły, którzy zrobią porządki w centrum Lubina i okolicach. Jednak w tym roku, oprócz sprzątania miasta, będziemy mieli możliwość zrobić również porządki w swoich szafach.
U każdego z nas w szafach zalega mnóstwo ubrań, których już nie nosimy. Możemy je na przykład oddać potrzebującym. W tym roku jednak zapraszamy do udziału w naszej szkolnej akcji charytatywnej – Drugie życie ubrań.

Razem z portalem Ubrania do Oddania.pl organizujemy Szkolną zbiórkę niepotrzebnych ubrań, którym zostanie dane drugie życie. Filozofia naszego partnera zgodna jest z zasadami gospodarki obiegu zamkniętego, która zakłada ponowne wykorzystanie istniejących zasobów i minimalne zużycie nowych surowców.

W ramach prowadzonej akcji zbieramy używane ubrania, które są w na tyle dobrym stanie, że mogą jeszcze służyć innym. Za każdy 1 kg ubrań, Ubrania do oddania przekażą 1 zł, który będzie można wykorzystać na lokalny cel charytatywny, który wybiorą nasi uczniowie. To oni wybiorą, czy zgromadzone środki chcą przekazać na cel związany z ekologią, ochroną zwierząt czy wsparciem seniorów w hospicjum.

Wszystkich zainteresowanych akcją prosimy o przynoszenie niepotrzebnych rzeczy, które nadają się jeszcze do tego, aby ktoś je założył. Ubrania należy spakować w kartony, tak, aby były gotowe do odbioru przez firmę kurierską. W szkole nie zajmujemy się już przepakowywaniem, więc prosimy o przygotowanie gotowych do wysyłki paczek, z którymi można się zgłaszać do portierni szkolnej do 21.10.2022.

Prosimy jednak o wybór tylko takich ubrań, które nadają się, aby ktoś inny ponownie je założył – nie mogą być zniszczone, poplamione itp. Nasz partner przekaże środki tylko za te ubrania, które będą w dobrym stanie. Do akcji, oprócz ubrań damskich, męskich i dziecięcych można oddawać połączone ze sobą buty czy torebki.

Zapraszamy do udziału w akcji – my łączymy w niej działania ekologiczne i charytatywne, a ty możesz zyskać miejsce w szafie.