Relacja z 1/8 Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych

W dniach 14-16 maja 2021 r. w Lubinie odbył się kolejny etap Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Stawką był awans do najlepszej ósemki w Polsce. Do naszego miasta przyjechały drużyny z Łodzi, Kielc oraz Warszawy.

W piątek graliśmy swój pierwszy mecz z drużyną KS VIVE II Kielce. Mecz był dosyć jednostronny i od samego początku toczył się na naszą korzyść. Na przerwę schodziliśmy
z wynikiem 22:12. W drugiej połowie obie drużyny rzuciły o 2 bramki mniej niż w pierwszej
i całe spotkanie zakończyliśmy wygraną 40:22! Najwięcej bramek rzucili: Ksawery Włostowski (8) oraz Wiktor Borowski (6).

Następnego dnia graliśmy z UKPR Agrykola Warszawa. Przed tym meczem wiedzieliśmy, że dzięki wcześniejszej przegranej Warszawy z Łodzią i dzisiejszej wygranej Łodzi z Kielcami, wystarczy nam zwycięstwo i znajdziemy się w najlepszej ósemce. Spotkanie rozpoczęliśmy
bardzo źle, czego efektem było prowadzenie naszych kolegów z Warszawy w 11. minucie 6:1.
Jednak z każdą minutą, dzięki wspaniałej pracy w obronie Pawła Kałużnego, Jakuba Kuźniaka
i Szymona Czerwińskiego oraz dobrej grze w ataku, na przerwę schodziliśmy z remisem 12:12.
Po przerwie goście znowu „odskoczyli” i po 8 minutach było już 18:14 dla przeciwników.
Jednak znów dzięki świetnej grze w ataku i obronie dogoniliśmy ich, a także udało nam się „odjechać” na 4 bramki od przeciwników. W 56. minucie prowadziliśmy 25:21, ale nie był to koniec emocji tego dnia. Niespokojną grą doprowadziliśmy do tego, że 30 sekund przed końcem
Agrykola zremisowała. I ponownie, dzięki dobrej grze w obronie, udało nam się ich powstrzymać. Najlepszy strzelec przeciwnika (Piątek – 9 bramek tego dnia) na nasze szczęście pomylił się
z bezpośredniego rzutu wolnego i w związku z tym dzień przed końcem etapu mogliśmy cieszyć się z awansu. Mecz zakończył się wynikiem 25:24. Najwięcej bramek w naszej drużynie rzucili
Hubert Barcik (7) oraz Patryk Swobodziński (5). Należy jednak jeszcze raz pochwalić naszą obronę – Jakuba Kuźniaka, Pawła Kałużnego, Szymona Czerwińskiego oraz niezawodnego tego dnia bramkarza Dawida Pajdałę, który obronił 3 rzuty karne.

O niedzielnym meczu z Łodzią wolelibyśmy jak najszybciej zapomnieć.
Spotkanie zaczęliśmy źle, przegrywając w 10 minucie 6:1. W przeciwieństwie
do dnia wcześniejszego nie byliśmy w stanie dogonić przeciwnika i do szatni zeszliśmy, przegrywając 20:10. Po rozmowie z trenerem byliśmy mocno zmotywowani, jednak udało nam się zmniejszyć przewagę tylko o 3 bramki. Mecz zakończył się wynikiem 37:30, za co chcemy pogratulować naszym przeciwnikom. Najwięcej bramek w tym spotkaniu dla naszej drużyny rzucili
Patryk Swobodziński (6) oraz Maciej Markowski (4).

Klasyfikacja ogólna:

  • 1 miejsce – UKS Anilana I Łódź – 9 punktów,
  • 2 miejsce – SMS Zagłębie Lubin – 6 punktów,
  • 3 miejsce – KS VIVE II Kielce – 2 punkty,
  • 4 miejsce – UKPR Agrykola Warszawa – 1 punkt.

Wyróżnienia indywidualne:

  • Najlepszy strzelec turnieju – Szymon Małecki (Anilana Łódź),
  • Najlepszy bramkarz turnieju – Dawid Pajdała (SMS Zagłębie Lubin),
  • MVP turnieju – Szymon Małecki (Anilana Łódź).

Na zakończenie chcielibyśmy podziękować wszystkim rodzicom, znajomym oraz pozostałym kibicom za okazane nam wsparcie na żywo, jak i przez Internet. Wielkie podziękowania dla naszego trenera Ihara Chebrova i naszej fizjoterapeutki Svietlany Chebrov za tak świetne przygotowanie
nas do tych mistrzostw. Następny etap rozegramy w Zabrzu lub Obornikach Wielkopolskich,
gdzie powalczymy o awans do najlepszej czwórki i walkę o Mistrzostwo Polski.

Milan Fiłon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *