Wycieczka do Wrocławia

 

W środę, 13 grudnia dwie klasy piłki ręcznej wybrały się na wycieczkę do Wrocławia. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia ciekawej wystawy  w Muzeum Narodowym pt. ,,Moda na Cranacha” oraz słynnego Jarmarku Bożonarodzeniowego.   Obie grupy były pod wielkim wrażeniem wystawy w muzeum. Oczarowały nas także przepiękne ozdoby na jarmarku.

„Moda na Cranacha”
Wystawa ukazująca malarstwo doby Reformacji we Wrocławiu i na Śląsku została przygotowana z okazji 500-lecia upublicznienia przez Marcina Lutra 95 tez w Wittenberdze. Kluczem do tej wyjątkowej prezentacji jest malarstwo Lucasa Cranacha i jego kręgu – oraz ich oddziaływanie na Śląsku. W obręb wystawy włączone zostały eksponaty z muzealnego działu grafiki (przerysy drzeworytów z tłumaczonej przez dr. Marcina Lutra Biblii, rysunkowe projekty kompozycji epitafijnych oraz grafika z kręgu Cranacha), z Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu (starodruki i rękopisy – m.in. pierwsze wydania Biblii Lutra, postylle, dzieła śląskich pastorów, zespół portretów rysunkowych wrocławian) oraz z Muzeum Archidiecezjalnego (na przykład Madonna pod jodłami  Lucasa Cranacha st., Alegoria Kościoła Zreformowanego z Nowego Kościoła koło Świerzawy). Istotną rolę podczas wystawy odegra także archiwalna dokumentacja niezachowanych dzieł, które w przeszłości znajdowały się we wrocławskich zbiorach muzealnych.

źródło: http://www.mnwr.art.pl/CMS/wystawy/wystawy.html

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu, to jeden z najpiękniejszych jarmarków. W tym wyjątkowym czasie serce Wrocławia zaczyna bić mocniej… Wrocławski Rynek staje się tłem dla bajkowej scenerii… Wśród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników, na mieszkańców Wrocławia i turystów czeka moc świątecznych niespodzianek i atrakcji. Magia świąt oczaruje każdego…!
źródło: http://www.jarmarkbozonarodzeniowy.com/wydarzenia

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *