III liga: Remis w Żmigrodzie na zakończenie sezonu

Drugi zespół KGHM Zagłębia Lubin w ostatnim meczu sezonu 2021/22 zremisował w Żmigrodzie z Piastem 2:2. Bramki dla naszego zespołu zdobywali Jakub Kolan oraz Kacper Zając. Zapraszamy do relacji z tego spotkania, podsumowania oraz galerii zdjęć.

Pewni awansu do eWinner 2 ligi piłkarze KGHM Zagłębia II Lubin w ostatnim meczu tego sezonu mierzyli się z walczącym o utrzymanie Piastem Żmigród. Rywale do utrzymania potrzebowali wygranej nad naszym zespołem i korzystnego wyniku dla Ślęzy Wrocław, w starciu z Wartą Gorzów Wielkopolski. Pierwsze minuty nie przyniosły poważniejszych szans po obydwu stronach. W 14. minucie na bramkę naszego zespołu celnie uderzył kapitan gospodarzy Szymon Sołtyński, lecz z jego uderzeniem bez większych problemów poradził sobie Dawid Radziński. Dziesięć minut później kolejną groźną sytuację stworzyli sobie gospodarze – z rzutu rożnego głową dobrze uderzył Kacper Głowieńkowski, lecz jego uderzenie minęło się z poprzeczką. Chwilę później Szymon Sołtyński spróbował po raz kolejny swojej szansy i tym razem jego uderzenie było niecelne. W kolejnej akcji jednak gospodarze zdobyli bramkę za sprawą Marcina Gołębiowskiego, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Już po wnowieniu gry Miedziowi chcieli szybko odpowiedzieć, lecz uderzenie Jakuba Sypka zablokowali obrońcy Piasta. Na dziesięć minut przed końcem pierwszej części gry, kolejny raz swoich sił spróbował Kacper Głowieńkowski, lecz tak jak wcześniej, tak i teraz, strzał był niecelny. W kolejnej akcji Miedziowi stanęli przed dobrą szansą na bramkę – Sypek dobrze znalazł Szafranka, ten upada w polu karnym, lecz sędzia nie podyktował jedenastki dla naszego zespołu. Do piłki zdołał dobiec jeszcze Sypek, lecz piłka odbiła się od słupka i wypadła po za boisko. W ostatniej akcji pierwszej części spotkania próbę z dystansu zanotował Jakub Kolan, którego uderzenie jednak nie stanowiło większego zagrożenia dla bramkarza rywali.

Druga połowa mogła się rozpocząć idealnie dla Miedziowych. Jakub Sypek zdołał przedostać się w pole karne gospodarzy, lecz jego uderzenie minęło się z lewym słupkiem bramki strzeżonej przez Gracjana Korytkowskiego. w 61. minucie spotkania Kacper Zając z rzutu wolnego zagrał w pole karne Piasta. Obrońcy zdołali wybić piłkę, lecz do niej dopadł Jakub Kolan, który pięknym uderzeniem z woleja doprowadził do remisu. Pięć minut później Jakub Sypek świetnie wypatrzył Kacpra Zająca, który plasowanym uderzeniem podwyższył wynik spotkania na 2:1. Rywale szybko chcieli wyrównać, lecz dobrze w naszej bramce zachował się Dawid Radziński, a następnie nasi obrońcy, którzy oddalili zagrożenie z pola karnego. Kilka minut później świetną okazję do powiększenia wyniku miał Mateusz Chmarek, którego uderzenie jednak odbiło się od poprzeczki. Na dziesięć minut przed końcem inicjatywę przejęli gospodarze, którzy wiedzieli, że muszą zdobyć dwie bramki, by mieć szansę na utrzymanie. Miedziowi jednak nie zamierzali skupiać się tylko na obronie. W 84. minucie świetnie piłkę rywalowi zabrał Kamil Sobczak, który uderzył na bramkę rywali, lecz Gracjan Korytkowski instynktowwnie zdołał obronić ten strzał naszego obrońcy. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry bramkę wyrównującą dla gospodarzy zdobył Eryk Moryson, dając tym samym nadzieję na odwrócenie losów spotkania dla swojego zespołu. W ostatnich minutach pomimo kilku okazji, wynik spotkania się nie zmienił i mecz zakończył się remisem 2:2.