Mistrzostwo Polski Wojtka Gutowskiego, brąz Ady Kluk.

W Tomaszowie Mazowieckim rozpoczęły się (14-16.01.22) Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych rozgrywanych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w łyżwiarstwie szybkim.
Wojciech Gutowski (MKS Cuprum Lubin) potwierdził swój prymat w  Polsce na 3000 metrów zdobywając złoty medal, natomiast  Adrianna Kluk (MKS Cuprum Lubin) na 1500 metrów wywalczyła brązowy medal. W biegu sprinterskim na  500 metrów Ada i Wojtek zajęli 4 miejsce. Wśród juniorów młodszych Martyna Paluch (MKS Cuprum Lubin) zajęła 5 miejsce na 500 m i 6 miejsce na 1500 m. Jutro odbędą się biegi indywidualne na 1500 metrów i bieg drużynowy, a zawody zakończą w niedzielę biegi na 1000 m, 3000 m kobiet, 5000 m mężczyzn i biegi masowe.