Nasi łyżwiarze na Mistrzostwach Polski

W Tomaszowie Mazowieckim (28-31.10.2021) odbyły się Mistrzostwa Polski na Dystansach. Był to pierwszy oficjalny start w nowym sezonie naszych łyżwiarzy na polskim torze. Zawody te są rozgrywane w formule open dla zawodników od kategorii młodzika legitymujących się minimum II klasą sportową. W gronie zakwalifikowanych 38 zawodniczek i 37 zawodników bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszego liceum, zawodnicy MKS Cuprum Lubin. Adrianna Kluk (1 rok juniorka), Martyna Paluch (1 rok juniorka młodsza) wraz z koleżanką klubową Kają Ziomek zajęły 4 miejsce w sprincie drużynowym. Indywidualnie wysokie  8 miejsce na 3000 m zajęła Dominika Halbryt. Ada Kluk ( 1 rok juniorka) zajęła 19 m na 500 m, 15 m na 1000 m i  17 m na 1500 m, natomiast Wojtek Gutowski był 18 na 500 i 1000 m i 17 na 1500 m.