Gratulacje za złoto OOM

W XXVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Lubelskie 2020 za w piłce ręcznej chłopców triumfowała reprezentacja Dolnośląskiego, w której wystąpiło czterech zawodników SMS Zagłębie Lubin. Dziś młodzi szczypiorniści odebrali gratulacje od przedstawicieli naszego miasta.
W finałowym spotkaniu OOM Dolny Śląsk pokonał Małopolskę 39:32 (17:16), a spory wkład w końcowy triumf miała czwórka zawodników SMS Zagłębie Lubin: Milan Fiłon, Filip Grzyb, Hubert Mikłasz i Hubert Barcik, który został zarazem najlepszym środkowym rozgrywającym turnieju.
– Są to nasi uczniowie, którzy reprezentowali makroregion dolnośląski, zostali wybrani przez trenera do kadry i zdobyli złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. To bardzo młodzi zawodnicy, ale już wyróżniający się, a sam tytuł mistrzowski pokazuje, jaki poziom prezentują. Świadczy to o tym, że są to wiodący zawodnicy w swoim roczniku w piłce ręcznej – mówi Dariusz Bobrek, dyrektor NLO SMS Zagłębie Lubin.
Młodym szczypiornistom, uczniom Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Piłce Ręcznej MKS Zagłębie Lubin za promocję miasta na arenie ogólnopolskiej podziękowania i gratulacje złożyli Przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Romuald Kujawa oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Marian Węgrzynowski – Cieszę się bardzo, że mieliśmy czterech przedstawicieli Szkoły Mistrzostwa Sportowego na Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, na których zdobyli złoty medal. Cieszę się bardzo, że są to zawodnicy z Lubina, że szkoła bardzo aktywnie działa i są już wyniki działania SMS-u w Lubinie – mówi Marian Węgrzynowski.
Zawodnicy SMS Zagłębie Lubin bardzo dobrze radzą sobie w rozgrywkach ligowych. Podopieczni Igora Czebrowa są na najlepszej drodze do awansu na szczebel centralny rozgrywek w swojej kategorii.